Poznaj rodzinę Deflegmin – lek na mokry kaszel

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, a Ty walczysz z infekcją dróg oddechowych? Uporczywy kaszel zabiera Ci całą radość z życia? Kolejne dni mijają, a Ty, zamiast spacerować po parku, spędzasz je w domu z gorącą herbatą w dłoni? A może Twoje dziecko jest chore, męczy je uciążliwy kaszel i ma problemy z odkrztuszaniem? Do tego jest apatyczne i nie ma ochoty na zabawę? Najwyższa pora zacząć działać. Sięgnij po leki z rodziny Deflegmin i ciesz się szybkim powrotem do zdrowia – Twoim i Twojej rodziny!

Jak powstaje kaszel mokry?

Śluz produkowany w drogach oddechowych pełni rolę ochronną – zapobiega wysychaniu błony śluzowej i zapewnia prawidłowy ruch rzęsek nabłonka oddechowego. Na skutek infekcji w organizmie dochodzi do nadmiernej produkcji gęstej wydzieliny. Ruch rzęsek nabłonka zostaje zaburzony, pojawia się mokry kaszel. Zalegająca wydzielina jest jednak zbyt gęsta i lepka, aby mogła być wykrztuszona. Musi zostać rozrzedzona i upłynniona. W tym celu stosuje się odpowiednie leki, które ułatwiają oczyszczenie dróg oddechowych z zalegających wydzielin. Przyczyn powstawania mokrego kaszlu jest wiele – infekcje wirusowe, bakteryjne, alergie, choroby przewlekłe płuc i oskrzeli. Jest często następstwem kaszlu suchego. Nasila się w godzinach porannych, kiedy w drogach oddechowych zalega najwięcej wydzieliny.

Jaki lek stosować na kaszel mokry?

Głównym zadaniem kaszlu mokrego jest usunięcie zalegającej wydzieliny i oczyszczenie z niej dróg oddechowych. Nie należy więc hamować odruchu kaszlowego i stosować leków przeciwkaszlowych. Aby ułatwić odkrztuszanie, należy pić dużą ilość płynów. Można się także wspomagać inhalacjami oraz oklepywać klatkę piersiową i plecy (zwłaszcza u dzieci i osób starszych). Przy kaszlu mokrym stosuje się leki wykrztuśne – tabletki, kapsułki, syropy, które mają za zadanie rozrzedzić wydzielinę i wspomóc jej odkrztuszanie. Jednym z nich jest Deflegmin bez recepty.

Jak działa lek Deflegmin?

To lek mukolityczny stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, które przebiegają z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny. Posiada substancję czynną: chlorowodor ambroksylu.

Lek Deflegmin:

 • zwiększa ilość wydzieliny,
 • rozrzedza ją,
 • wspomaga odkrztuszanie,
 • poprawia czynność nabłonka oddechowego,
 • wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych,
 • łagodzi kaszel,
 • nie zaburza odruchu kaszlowego.

Lek Deflegmin jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci. Deflegmin występuje w formie:

 • wygodnych do połknięcia tabletek,
 • kapsułek o przedłużonym uwalnianiu,
 • syropu.

Lek Deflegmin dla dzieci dostępny jest w formie:

 • kropli doustnych,
 • syropu o smaku owocowym.

Leki Deflegmin po otwarciu nie tracą ważności przez 2 lata, dzięki temu dłużej zachowają świeżość i zawsze będą pod ręką. Posiadają specjalną zakrętkę, która zabezpiecza opakowanie przed dziećmi. Dostępne są bez recepty i można je kupić w aptekach.

O czym należy pamiętać przy stosowaniu leku Deflegmin?

Podczas przyjmowania leku na mokry kaszel Deflegmin musimy pić dużo płynów. Zażywamy doustnie, po posiłku. Nie powinno się jednak tego robić bezpośrednio przed snem. Odkrztuszanie wydzieliny może utrudnić zasypianie i zakłócić odpoczynek. Jeśli mimo przyjmowania leków wykrztuśnych kaszel mokry nie zniknie lub nie zmniejszy się w ciągu 4-5 dni, koniecznie udaj się do lekarza. Więcej informacji na temat dawkowania, sposobu podawania i przeciwwskazań do stosowania leków Deflegmin znajduje się w kartach poszczególnych produktów.

Lek Deflegmin to szybki sposób na kaszel mokry!

Z lekiem Deflegmin szybko pozbędziesz się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Kaszel mokry nie będzie już więcej zabierał Tobie i Twojej rodzinie radości z życia. Dlatego warto zawsze mieć go pod ręką w domowej apteczce.