Poradnik dla rodziców

Jak właściwie dobrać lek?

Dopasuj odpowiedni lek do wieku i zobacz dawkowanie.

Dawkowanie 1-3 lata:

Dla tak małego dziecka najodpowiedniejsze będą krople doustne Deflegmin Baby. Podaj je maluchowi po posiłku, rozcieńczone herbatą, sokiem owocowym, mlekiem lub wodą. Nie stosuj produktu bezpośrednio przed snem.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Dawkowanie 4-11 lat:

Wybierz syrop Deflegmin Junior 15 mg/5 ml. Podawaj go dziecku 2-3 razy na dobę, za każdym razem odmierzając odpowiednią ilość płynu (zgodnie z dawkowaniem na ulotce). Lek podawaj po posiłku.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Dawkowanie 12-17 lat:

Dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia mogą przyjmować zarówno leki przeznaczone dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najodpowiedniejszy będzie syrop Deflegmin 30 mg/5 ml.

Dawkowanie oraz inne istotne informacje znajdziesz tutaj.

Dawkowanie od 18 lat:

Dla dorosłych przygotowaliśmy gamę produktów Deflegmin, obejmującą:
• kapsułki Deflegmin o przedłużonym działaniu,
• tabletki Deflegmin,
• syrop Deflegmin 30 mg/5ml.

Dawkowanie oraz inne istotne informacje znajdziesz tutaj.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o kaszlu mokrym

Jak rozpoznać kaszel produktywny, nazywany potocznie kaszlem mokrym? Jego cechą charakterystyczną jest obecność wydzieliny, wytwarzanej nadmiernie przez błonę śluzową dróg oddechowych w przebiegu chorób takich jak zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc.

Kaszel mokry występuje zazwyczaj po kaszlu suchym, jako kolejna faza choroby. Kaszel to odruch wspomagający zdrowienie — gdy kaszlesz, odkrztuszasz zalegający w płucach śluz i oczyszczasz drogi oddechowe.

Proces zdrowienia przyspieszają leki mukolityczne, wspierające oczyszczanie się dróg oddechowych. Jednym z nich jest Deflegmin, który wpływa na budowę i lepkość śluzu, a także poprawia jego transport, ułatwiając odkrztuszanie i przyspieszając proces zdrowienia.

Dowiedz się więcej

Rodzina Deflegmin dla całej rodziny

W rodzinie nic nie ginie…Wystarczy, że jedna osoba przyniesie do domu wirusa, a już po dwóch dniach przeziębieni są wszyscy.

Podczas infekcji częstym problemem jest kaszel mokry. Na tę uciążliwą dolegliwość pomóc może rodzina Deflegmin. Dla małych dzieci przeznaczony jest Deflegmin Baby w kropelkach, dla starszych Deflegmin Junior w syropie, a dla dorosłych – Deflegmin w kapsułkach.

Deflegmin to nowoczesny lek, który rozrzedza gęstą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie.

Mam całą rodzinę Deflegmin w domu (zawsze czeka w gotowości bojowej na półce w kuchni). Wielkim plusem Deflegminu jest to, że od momentu otwarcia zachowuje ważność przez 2 lata. No i posiada specjalną zakrętkę – zabezpieczenie przed dziećmi.

Dobrze mieć taką zaprzyjaźnioną rodzinkę…

Dowiedz się więcej

Kiedy pojawia się kaszel u dziecka…

Zaczęło się kilka dni temu. Twoje dziecko wróciło ze szkoły osłabione i ze „szklanymi oczami”. To mogło oznaczać… początek infekcji.

Ból gardła, katar i podwyższona temperatura już ustąpiły. Jednak dziecko nadal kaszle, z trudem odkrztuszając lepką wydzielinę z dróg oddechowych.

Na szczęście na to też jest sposób. Sięgnij po wygodny syrop dla dzieci – Deflegmin Junior. Butelka ze szkła oranżowego zamknięta jest bezpieczną zakrętką (typu „child-proof”), a specjalna miarka ułatwia odmierzanie porcji leku. Okres ważności po otwarciu to dwa lata (oczywiście, zanim podasz dziecku syrop, przeczytaj przeciwwskazania na ulotce).

Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat należy podawać 5 ml syropu 2 do 3 razy na dobę.

Deflegmin Junior ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel mokry. Nie ma nic piękniejszego dla rodzica, niż widok dziecka, na którego twarz wraca uśmiech.

PS

Choroba sprawiła, że Twoje dziecko musi zostać kilka dni w domu? Nie martw się! Przygotowaliśmy specjalnie dla Was bajki i zabawy interaktywne. Zapraszamy na naszą stronę internetową do Strefy kreatywnej. Znajdziesz tam doskonałe lekarstwo… na nudę!

Dowiedz się więcej

Kiedy kaszel psuje plany

Masz dokładnie zaplanowany cały tydzień: praca, kino z mężem, spacer z dziećmi, zakupy, spotkanie z przyjaciółką, wycieczka do rodziców. Wszystko zapięte na ostatni guzik. I wtedy… Pojawia się choroba. Znasz to zapewne z autopsji, prawda? Misterny plan legł w gruzach, a Ty zaległaś w łóżku z „zawalonymi” drogami oddechowymi.

Ale nie martw się. Świat się od tego nie zawali. Twój organizm potrzebuje teraz dwóch prostych rzeczy: odpoczynku i lekarstwa. Na chwilkę zapomnij o planach, odłóż je na przyszły tydzień i odetchnij z ulgą… No tak, ale jak tu oddychać, kiedy masz mokry kaszel i kłopoty z płucami lub oskrzelami?

Sięgnij koniecznie po Deflegmin (75 mg). To bardzo wygodne, bo wystarczy tylko jedna kapsułka na dobę i nie musisz pamiętać o kolejnych dawkach. Zażyj Deflegmin rano lub pod wieczór, po jedzeniu – jak Ci wygodniej. Deflegmin rozrzedza gęstą wydzielinę, ułatwia jej odkrztuszanie a w konsekwencji łagodzi kaszel. Twój organizm wraca do równowagi…

Teraz możesz już złapać „wiatr w żagle”. Odetchnij spokojnie i wróć do swoich planów. Czeka na Ciebie, jak zwykle, dużo wyzwań i wielu bliskich, stęsknionych Twojej obecności. Dlatego właśnie żadna choroba nie może przeszkodzić w tym, co dla nas najważniejsze i najcenniejsze…

PS

Uwaga. Deflegmin w kapsułkach przeznaczony jest tylko dla Ciebie – osoby dorosłej. Jeśli szukasz rozwiązania na mokry kaszel dla Twoich dzieci, sięgnij po Deflegmin Junior w syropie lub Deflegmin Baby w kropelkach dla najmłodszych.

Dowiedz się więcej

Dzieci pytają, rodzice odpowiadają

Pytania, które zadają dzieci, to materiał na cudowną, zabawną książkę. No bo jak się nie uśmiechnąć, kiedy słyszy się:

– Czy kosmos ma czubek?

– Czy łosie potrafią chodzić do tyłu?

– Czy pan, który rok temu naprawiał ulice pod naszym blokiem miał wąsy?

 

Ostatnio zostałam zaskoczona pytaniem:

– Mamusiu, czy jest coś takiego jak „język kaszlowy”?

Okazało się, że do zadania tego pytania zainspirował klasyczny, polski komiks „Tytus, Romek i A’tomek”, gdzie na jednej z dziwnych wysp, które odwiedzał Tytus z przyjaciółmi, językiem urzędowym był… kaszel.

To musi być dosyć ciężki język, skoro opiera się tylko na kaszlu – pomyślałam sobie.

No cóż, z całą pewnością na tej wyspie nie znają Deflegminu, który ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Deflegmin na mokry kaszel to doskonałe rozwiązanie dla całej mojej rodziny: dla męża i dla siebie mam Deflegmin w kapsułkach, dla starszego synka mam Deflegmin Junior w syropie, a dla najmłodszej córeczki – Deflegmin Baby w kropelkach.

Leki z rodziny Deflegmin to doskonałe rozwiązanie dla całej mojej Rodziny.

W naszym domu nie porozumiewamy się „językiem kaszlowym” – dzięki Deflegminowi. Ale lubimy rozmawiać z naszymi pociechami i uwielbiamy trudne i zabawne pytania, które nam zadają. To prawdziwe wyzwanie dla Rodzica znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy kosmos ma czubek?”.

Dowiedz się więcej

Mąż potrzebuje pomocy

Mój mąż, kiedy rusza rano do pracy, przypomina… tornado. Nie ma czasu na śniadanie, więc w pośpiechu wrzuca niezawinięte w sreberko kanapki do teczki, kawę pije w biegu, oblewając sobie koszulę i cały czas zerka na zegarek, którego nie ma na ręku, bo wczoraj gdzieś go położył i zapomniał…

Z miłością patrzę na te jego poranne rytuały i staram się pomóc, jak tylko mogę.

– Kochanie, weź teczkę z dokumentami. Nie zapomnij o telefonie. Pamiętaj o krawacie… itd.

Kiedy dopadła go choroba i zaczął się u niego mokry kaszel, znów musiałam przybyć z odsieczą. Jaka rzecz sprawi, że w tym codziennym zabieganiu nie będzie musiał ciągle  pamiętać o lekarstwie, które pomoże mu w uporaniu się z dolegliwością? Dla dorosłych (w tym zabieganych mężów) polecam Deflegmin w kapsułkach (75 mg) o przedłużonym działaniu. Wystarczy połknąć jedną kapsułkę rano, po śniadaniu i… Nie trzeba myśleć o tym przez resztę dnia. A tym czasem Deflegmin działa, zwiększając wydzielanie płynów do drzewa oskrzelowego i poprawiając klirens śluzowo-rzęskowy, w konsekwencji ułatwiając odkrztuszanie i łagodząc kaszel.

Deflegmin w kapsułkach o przedłużonym działaniu to doskonałe rozwiazanie dla tych, którym doskwiera ciągły brak czasu.

A kiedy przychodzi weekend i mój mąż nie musi zrywać się rano do pracy… robi mi śniadanie do łózka. I to jest bardzo miłe.

Dowiedz się więcej